XW2B-50X5
Mfr.Part #
XW2B-50X5
Datasheet
XW2B-50X5
Description
INTERFACE MOD RCPT 50POS
Stock
599
Control Side Cable Retainer :
Latches
Control Side Connection :
Rectangular, Female
Current Rating (Per Contact) :
1 A
Features :
Operating Temperature :
0°C ~ 55°C
Positions / Poles :
50
Product Status :
Obsolete
Voltage - Rated :
125VAC
Wire Gauge :
Datasheets
XW2B-50X5
    TRIP ALARM UNIT FOR J7MN
    CIR BRKR 4A 690VAC ROCKER
    CIR BRKR MTR STARTER 10A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 13A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 4A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 2.5A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 1.6A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 4A 690VAC